Trendy, które zdominowały rynek IT w 2020 roku

Każda branża, a w szczególności tak dynamicznie się rozwijająca jak branża IT każdego roku notuje nowe trendy. Jak wyglądały one w ubiegłym, niezwykle trudnym i specyficznym dla świata roku 2020?

  1. PRZECHOWYWANIE DANYCH W CHMURZE

Praca na systemach opartych na chmurach jest to definicja bezpieczeństwa. Dopiero w 2020 roku trend ten dynamicznie się rozwinął i coraz większa liczba przedsiębiorstw korzysta z tego typu rozwiązać. W wielu sytuacjach możliwości, które oferuje chmura znacznie usprawniają kluczowe dla firmy procesy. Zrozumiano, że przenosiny do chmury nie muszą wiązać się z ogromnymi kosztami. Nie ma konieczności utrzymywania serwerów, więc odchodzą koszty, które można przeznaczyć na dostęp do systemu, czy też konkretnego programu przechowującego dane w chmurze. Przede wszystkim ten trend zaczęły stosować korporacje, jednak mniejsze przedsiębiorstwa wciąż idą ich śladem i stosują tę metodę.

  • WYKSZTAŁĆ I ZATRUDNIJ

Ze względu na ciągły rozwój branży nieustannie potrzebna jest coraz większa liczba pracowników. Znalezienie wykwalifikowanych specjalistów nie jest to łatwe zadanie. Zapotrzebowanie ma tak dużą skalę, że niektóre firmy zamiast przeprowadzać stresujący i długi proces rekrutacji decydują się na to, aby wyszkolić przyszłych pracowników, albo nawet przebranżowić obecnych. Modne stały się przykładowo „Akademie Programowania”, gdzie chętni mogli nabyć odpowiednie umiejętności, aby później najlepsze jednostki otrzymały zatrudnienie.

  • UMIEJĘTNOŚCI I MOTYWACJA WAŻNIEJSZE OD DYPLOMU

Co ciekawe dla wielu przedsiębiorstw z branży IT dyplom uczelni wyższej nie ma większego znaczenia. Osoby, które nie wybrały standardowej ścieżki edukacji, ale posiadają pożądane na dane stanowisko umiejętności mają szansę na zatrudnienie. Branża jest bowiem na tyle dynamiczna, że system edukacji nie jest w stanie za nią nadążyć. Kolejną ważną kwestią jest także chęć do ciągłej nauki, ponieważ ze względu na dynamiczne zmiany należy także być otwartym na ciągłe udoskonalanie swojej wiedzy.

Ciekawą kwestią jest to, jak branża IT rozwinie się na przełomie kolejnych 10 lat. Z pewnością poczyni kroki milowe i zmieni się nie do poznania z korzyścią dla konsumentów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *