OUTSOURCING – CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST?

Outsourcing jest to niezwykle popularne słowo ostatnimi czasy. Czym tak naprawdę jest i czy jest tak skomplikowany jak wydaje się na pierwszy rzut oka? Jeżeli chcesz usprawnić procesy przebiegające w Twojej firmie nie możesz tego pominąć.

  1. Outsourcing a firma zewnętrzna

Jak mówi większość znalezionych w Internecie definicji outsourcing jest to korzystanie z zewnętrznych źródeł. Najprościej wyjaśniając jest to przekazywanie zadań, funkcji, projektów i procesów do realizacji firmie zewnętrznej.

Decydując się na korzystanie z zewnętrznych źródeł musimy zrobić solidny research, aby zdecydować się na odpowiedniego dla nas podwykonawcę. Skoro my jesteśmy profesjonalni, tego samego oczekujemy od naszego zleceniobiorcy. Setki, a nawet tysiące zleceń dla potężnych wysokobudżetowych firm to duży plus dla firmy outsourcingowej.

  • Outsourcing – daj sobie pomóc

Jeżeli sprzedajesz ubrania, robisz paznokcie, albo zajmujesz się produkcją świec i nie masz zielonego pojęcia czym jest ta cała popularna „branża IT” daj sobie pomóc. Zleć swoje usługi Zdalnemu Adminowi. Firma odciąży Cię w niezwykle skomplikowanych dla Ciebie zadaniach, a Ty będziesz mógł skupić się na tym, co potrafisz robić najlepiej. Twoja firma może jedynie na tym zyskać.

Henry’ego Forda chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jestem przekonana, że żadna reklama nie przekona Cię tak, jak zrobią to jego słowa:

„Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej” – twierdził Henry Ford.

Podsumujmy. Jakie są korzyści z korzystania z outsourcingu?

  • Usługi na najwyższym poziomie
  • Możliwość poświęcenia większej ilości czasu i uwagi naszej działalności
  • Ograniczenie stresu i nerwów związanych ze skomplikowanymi zadaniami
  • Lepsze wyniki organizacji i większa wartość rynkowa
  • Zwiększenie elastyczności swoich działań
  • Oszczędność czasu i wydajności pracowników
  • Outsourcing – przyjaciel czy wróg?

Pamiętaj, firma Outsourcingowa nie jest Twoim wrogiem, jej również zależy na tym, aby Twoja firma działała jak najbardziej sprawnie. Światowi giganci nie działają samodzielnie, daj sobie pomóc a prędzej, czy później znajdziesz się w ich gronie. Wybierz mądrze, a na pewno nie pożałujesz J

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *