NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE BLOGI O PROGRAMOWANIU

Stawiając pierwsze kroki w programowaniu, nawet ktoś, kto w późniejszym czasie staje się ekspertem potrzebuje kogoś, kto pomoże mu zacząć tę przygodę. Czytanie blogów z których za darmo można nabyć odpowiednią wiedzą to wspaniała możliwość, którą oferują nam twórcy. Wybór jest ogromny i każdy może znaleźć kogoś, kto przekazuje wiedzę i daje praktyczne wskazówki w taki sposób, jaki jemu osobiście odpowiada.

  1. MACIEJ ANISEROWICZ – BLOG DEVSTYLE

Zdecydowanie najbardziej popularny polski programista. Prowadzi bloga od około 10 lat i mimo tego, że aktualnie zajmuje się projektami na ogromną skalę w dalszym ciągu jest w tym systematyczny i za darmo dzieli się swoją niepodważalnie ogromną wiedzą. Prowadzi również podcast, gdzie dzieli się zarówno trickami programistycznymi, jak i wiedzą na temat prowadzenia cieszącej się wieloma sukcesami działalności.

  • PIOTR PRĄDZYŃSKI – PROGRAMISTA NA SWOIM

Blog, z którego również można nabyć wiele merytorycznej wiedzy. Od Piotrka dowiesz się również, jakie są metody zatrudnienia dla programisty, jakie są ich wady, zalety. Dowiesz się od niego, kto powinien zdecydować się na samozatrudnienie, dla kogo bardziej korzystny będzie standardowy etat. Na blogu znajduje się wiele materiałów, które pomagają rozwinąć karierę programisty.

  • OLA KUNYSZ – OLA KUNYSZ BLOG

Mamy tutaj do czynienia z niestandardowym modelem programisty – kobietą programistką. Ola pokazuje świat programowania z perspektywy kobiety, opisuje jakie trudności spotykają ją z uwagi na wykonywanie „męskiego zawodu”. Ola pracuje niestandardowo, często idzie pod prąd. Opisuje swoje doświadczenia zawodowe, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Można wiele nauczyć się z jej wpisów, dowiedzieć się jakich zachowań nie powielać, a jakie warto byłoby włączyć do swojej pracy.

  • KRZYSZTOF JENDRZYCA – SKUTECZNY PROGRAMISTA

Krzysiek przekazuje wiedzę w humorystyczny jednak bardzo praktyczny sposób. Jest to bardzo wnikliwy obserwator świata IT – możesz poznać wiele ciekawostek dzięki śledzeniu tego bloga.

Mam nadzieję, że zajrzysz na polecane blogi i podzielisz się swoją opinią na ich temat. Chyba, że masz już swoich ulubieńców? Dzielmy się dobrem!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *