Microsoft File Recovery- odzyskaj stracone dane

Zdarzają się sytuacje, że nasze ważne pliki zostaną usunięte z komputera. Większość ludzi nie wykonuje kopii zapasowych, więc w łatwy sposób mogą utracić oni ważne dokumenty, zdjęcia,  a nawet zapisy stanu gry. Na szczęście często da się te pliki odzyskać. W Internecie można już znaleźć wiele programów do odzyskiwania, a teraz został stworzony nowy program. Windows File Recovery od Microsoft jest jednym z lepszych programów, dzięki którym możemy przywracać utracone pliki. Jego dużą zaletą jest to, że jest on darmowy, nie ma limitów oraz  został stworzony właśnie przez zespół Microsoftu. Program ten działa podobnie do innych, a mianowicie przeszukuje on dysk w celu znalezienia skasowanych plików i próbuje je odzyskać.

Windows File Recovery jest pierwszym programem, który został zbudowany dla systemu Windows 10. Zanim zostało to stworzone jedyną opcją było zainstalowanie programu różnych firm zewnętrznych. Windows File Recovery jest narzędziem obsługiwanym z poziomu wiersza poleceń, w związku z czym jest ono mniej przyjazne i proste w obsłudze dla użytkownika, niż komercyjne aplikacje. Jednak w takich aplikacjach istnieją ograniczenia w postaci limitu korzystania z darmowych wersji oprogramowania. Takimi ograniczeniami mogą być np. wielkość plików lub ich ilość. Microsoft File Recovery nie posiada takich ograniczeń.

Program Microsoftu ma trzy tryby: Default, Segment i Signature. Zalecane jest, aby chcąc odzyskać pliki, które zostały usunięte ostatnio, uruchomić narzędzia w trybie domyślnym. Natomiast jeśli chcemy odzyskać pliki usunięte jakiś czas temu, dysk jest uszkodzony lub próbujemy odzyskać pliki po sformatowaniu dysku, należy najpierw wypróbować tryb Default, a później tryb Segment. Używanie trybu Signature jest natomiast zalecane w przypadku dysków z systemami plików FAT, exFAT, ReFS (zazwyczaj flash USB i karty SD). Do działania narzędzia wymagana jest aktualizacja z maja 2020r.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *