KRYPTOWALUTY – wszystko co powinieneś wiedzieć

Kryptowaluty to ostatnio niezwykle popularne pojęcie. Czym tak naprawdę są?

  1. Kryptowaluty – wirtualne pieniądze?

Na początku warto wspomnieć, że kryptowaluty nie mają formy fizycznej. Zatem, czy można nazwać je pieniędzmi? Można płacić za ich pomocą za wybrane usługi, pod warunkiem, że sprzedawca akceptuje tego typu płatności. Ze względu na to, że mają one swoją wartość można zdefiniować je jako wirtualne pieniądze.

  • Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty?

Najpopularniejszą kryptowalutą z pewnością jest bitcoin – nazywany królem kryptowalut. Obecnie na rynku można wyróżnić tysiące wirtualnych walut, są to również ethereum, XRP, litecoin, tether oraz monero. Na specjalnie przeznaczonych do rynku kryptowalut stronach intenetowych możemy znaleźć te o największej kapitalizacji wraz z ich aktualnymi kursami.

  • W jaki sposób można płacić za pomocą kryptowalut?

Przeznaczone są do tego specjalne portfele kryptograficzne. Charakteryzują się one dwoma kluczami, jeden z nich jest publiczny, a drugi prywatny. Dzięki pierwszemu z nich znajomi mogą przelewać nam kryptowaluty. Drugi dzięki temu, że jest prywatny pozostaje tylko i wyłącznie do naszego użytku, możemy z niego wydawać znajdujące się tam kryptowaluty. Możemy także zaszyfrować nasze transakcje dzięki hasłom dostępu.

Płacenie kryptowalutami to w takim razie nic innego, niż przelewanie ich z jednego portfela na drugi oraz automatycznej weryfikacji transakcji przez wszystkich użytkowników danej sieci. Pamiętajmy jednak o tym że dana osoba, czy też sklep musi akceptować tego typu płatności. Przede wszystkim kryptowaluty możemy kupować oraz sprzedawać na specjalnie przeznaczonych do tego giełdach.

  • Uważaj na swój portfel kryptowalutowy

Konieczne jest, aby dobrze zabezpieczyć swój portfel kryptowalutowy. Gdy dojdzie do sytuacji, kiedy ktoś uzyska dostęp do naszego portfela możemy w ten sposób utracić wszystkie przechowywane w nim wirtualne pieniądze. Niestety nie ma żadnego sposobu, aby odzyskać hasło dostępu.

A czy Ty interesujesz się rynkiem kryptowalut, czy jest to dla Ciebie zdecydowanie nowy temat?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *