Kasa z chmury, czyli jak zarobić przez kupowanie

Mieszkańcy Warszawy czy Wrocławia, którzy robią często zakupy w galeriach handlowych mogą się cieszyć z możliwości otrzymania 150zł rocznie, dzięki robieniu właśnie tych zakupów. Jest to nowy program lojalnościowy stworzony przez Unibail-Rodamco-Westfield. Ta firma zarządza 89 centrami handlowymi, które znajdują się na dwóch kontynentach i 12 krajach, które odwiedza 1,2 miliarda ludzi rocznie! Wśród nich znajdują się właśnie warszawskie Galeria Mokotów i Westfield Arkadia oraz wrocławska Wroclavia. Na co dzień w tych galeriach można skorzystać z szybkiego Wi-Fi, zniżek w sklepach oraz pomocy stylisty modowego czy stylisty wnętrz. Teraz zostało to powiększone o cashback.

Czym właściwie jest ten cashback i jak on działa? Cashback jest to otrzymanie częściowego zwrotu pieniędzy na konto po zrobieniu zakupów. Program Unibail-Rodamco-Westfield polega na tym, że po dokonaniu zakupów o wartości 30zł lub więcej, dostajemy 30 punktów. Gdy zrobimy 10 takich transakcji, czyli uzyskamy 300 punktów, możemy dostać zwrot 30zł na konto. Aby go otrzymać należy dokonać jedenasty zakup, za który punkty otrzymujemy już na rzecz kolejnej puli. Oszczędzić w ten sposób możemy nawet 10% wydanej kwoty.

Jednak w jaki sposób centrum handlowe będzie wiedzieć, że dokonaliśmy w nim zakupów? Istnieją dwie opcje: można samodzielnie wprowadzać paragony do aplikacji lub na stronie internetowej, ale również podpiąć nasze konto bankowe oraz karty płatnicze  do programu lojalnościowego. W drugim rozwiązaniu system sam pobiera informacje o zakupach jakie zrobiliśmy na jego terenie.

Osoby, które martwią się o bezpieczeństwo mogą być spokojne, ponieważ pracownicy Bezprawnika sprawdzili regulamin tej usługi i okazało się,  że jest on przejrzysty oraz zgodny z unijną dyrektywą PSD2, oraz nie ma w nim żadnych kruczków. Te dane są niezbędne tylko i wyłącznie do sprawdzenia aktywności na terenie centrum oraz możliwości zwrócenia pieniędzy.

Ograniczeniem tego programu jest to, że zwrot możemy uzyskać maksymalnie w kwocie 150zł rocznie, ponieważ w innym wypadku musielibyśmy otrzymywać PIT i rozliczać się z fiskusem.  Kolejnym ograniczeniem jest to, że dużych zakupów nie możemy rozdzielać na mniejsze, ale jest to zrozumiałe, ponieważ jest to ochrona sklepów przed zbyt aktywnymi łowcami promocji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *