APPLE – światowy gigant na rynku technologicznym

Każdy z nas na pewno minimum raz w życiu widział urządzenie z popularnym jabłkiem. Są one wszechobecne i zdecydowanie zdominowały rynek. Zacznijmy jednak od początku.

1.PIERWSZY KOMPUTER – czy to był udany projekt Apple?

Firma Apple powstała w 1976 roku, założyli ją Steve Jobs (miał wtedy zaledwie 21 lat), Stephen Woźniak oraz Ronald Gerald Wayne. Ronald był twórcą charakterystycznego znaku jabłka jednak szybko się rozmyślił i zrezygnował z prowadzenia firmy, sprzedał swoje udziały za jedyne 800 dolarów. Stephen i Steve rozpoczęli pracę wspólnie. Siedziba miała miejsce w garażu, gdzie jeszcze w tym samym roku zaprojektowali i zbudowali pierwszy osobisty komputer. 

Rok później powstał model Apple II, który trafił do masowej produkcji. Już wtedy był:

  • Funkcjonalny
  • Łatwy i intuicyjny w obsłudze
  • Posiadał stację dyskietek
  • Był podstawą amerykańskiej edukacji

2. Rozpoznawalność marki Apple

Marka stała się rozpoznawalna, kiedy wprowadziła na rynek Macintosh. Mimo ogromnych nakładów finansowych, które zostały przeznaczone na reklamę produkt nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

iMac, czyli komputer osobisty bez stacji dyskietek z estetycznym desginem zrobił furrorę. Od kiedy powstał firma notowała ogromne zyski. Później powstał iTunes, iPod i iBook, dzięki którym Apple stał się monopolistą rynku.

3. Flagowe produkty marki Apple

  • iPhone
  • MaCBook
  • iPad
  • AppleWatch

Kluczem do sukcesu firmy jest jej polityka – zakłada ona tworzenie prostych w obsłudze, jednocześnie przy tym innowacyjnych i niesamowicie estetycznych produktów.

4. Sukces marki Apple

Za każdą dobrze prosperującą firmą stoją dobre wyniki finansowe. Przychody firmy z roku na rok są coraz wyższe i osiągają ogromne kwoty. Na świecie działa obecnie 495 punktów Apple – w samych Stanach Zjednoczonych spółka zatrudnia 2 miliony ludzi. Oczywiście firma przeznacza kosmiczne pieniądze na reklamę i produkt placement. Dzięki temu udało im się wypracować u konsumenta reakcję „muszę to mieć” przy wypuszczaniu kolejnych nowości.

A Ty, jesteś zwolennikiem produktów marki Apple? Czy uważasz, że posiadanie tych sprzętów jest oznaką „luksusu”?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *